• Info@SaminRay.Com
  • 88866172 021

مقدمه ای بر رمزگذارهای خودکار(introductions to Autoencoders)

بطور کلی در خصوص مدلهای Auto Encoder چنین می توان گفت که برای بازسازی داده های ابعاد بالا با استفاده از یک مدل شبکه عصبی و یک لایه bottleneck در وسط اختراع شده است.

ادامه
 

هوش مصنوعی توصیف‌پذیر یا Explainable Artificial Intelligence (XAI)

XAI یا هوش مصنوعی توصیف‌پذیر به حوزه تحقیقاتی و تکنیک‌هایی اشاره دارد که هدف آن شفاف‌تر کردن و

ادامه
 

روش آموزش Few-Shot چیست؟

از زمانی که اولین الگوریتم‌های شبکه عصبی CNN ایجاد شدند، توانستند عملکرد مدل‌های یادگیری عمیق را در مسائل بینایی ماشین به شدت بهبود ببخشند. به طوری که

ادامه
 

تشخیص چهره سه بعدی

شبکه‌های یادگیری عمیق با امکان استخراج خودکار ویژگی‌های پیچیده به طور مستقیم از داده‌های خام، مسائل مختلف در بینایی ماشین از جمله تشخیص چهره را متحول کرده است.

ادامه
 

هوش مصنوعی مولد چیست؟

هوش مصنوعی مولد (GenAI) نوعی هوش مصنوعی است که می‌تواند داده‌های متنوعی مانند تصویر، ویدئو، صدا، متن و مدل‌های سه‌بعدی را تولید کند. GenAI این کار را از طریق یادگیری الگوی داده‌های موجود انجام می‌دهد

ادامه
 

چرخه تب تکنولوژی گارتنر و جایگاه هوش مصنوعی در آینده

چرخه تب تکنولوژی ابزاری مناسب و اثبات شده ای است که توسط یک شرکت مشاوره ای و تحقیقاتی در زمینه فناوری اطلاعات به نام "گارتنر" ایجاد شده است.

ادامه
 

مقدمه‌ای بر تشخیص چهره سه‌بعدی یا 3D-face recognition

تشخیص چهره به عنوان یکی از فعال‌ترین و چالشی‌ترین موضوعات تحقیقاتی شناخته می‌شوند که کاربردهای زیادی در زمینه‌های امنیتی، تائید هویت، نظارت خودکار و غیره دارد.

ادامه
 

تکنولوژی OCR چیست؟

تکنولوژی تبدیل متن چاپی به متن دیجیتالی با قابلیت ویرایش، جستجو و ذخیره‌سازی در قالب مدارک الکترونیکی را تشخیص اپتیکال حروف یا OCR (Optical Character Recognition) می‌نامند.

ادامه
 

فناوری تشخیص چهره چیست؟

تشخیص چهره یکی از فناوری‌های پرکاربرد در حوزه هوش مصنوعی و پردازش تصویر است. این فناوری با استفاده از الگوریتم‌هایی که برای شناسایی و تفکیک ویژگی‌های چهره بکار می‌روند

ادامه
 

مقدمه‌ای بر sentiment analyzing

بطورکلی فرآیند تحلیل احساسات در پنج گام صورت می‌گیرد. در گام اول پیام‌های کاربر دریافت می‌شوند و سپس در گام بعدی فرآیند پیش‌پردازش صورت می‌گیرد.

ادامه